agencja inbound marketingu

Podjęcie współpracy z Agencją Inbound Marketingu to duży krok, który wymaga świadomego zaangażowania w inwestowanie Twojego czasu oraz pieniędzy w rozwijanie aktywów online. Oto kilka objawów, przy których potrzebujesz pomocy.

Działania marketingu przychodzącego skupiają się na otrzymywaniu lepszych wyników w długoterminowej perspektywie. Większość firm wykonuje dobrą robotę w niektórych ze swoich działań indound marketingu przychodzącego: w mediach społecznościowych, blogowaniu lub automatyzacji. Przychodzi jednak moment, gdy jest potrzebna pomoc z zewnątrz. Oto niektóre objawy tego, że doszedłeś do tego punktu.

Nikt Nie Może Znaleźć Twojej Strony

Gdy Twoja strona internetowa nie wyświetla się w Google, gdy ludzie szukają czegoś, co oferuje Twoja firma – masz kłopoty. No, chyba że jesteś już tak dobrze znany, że potencjalni klienci od razu wpisują w przeglądarce adres Twojej strony. W przeciwnym wypadku potrzebujesz pomocy Google, aby zwrócić uwagę użytkowników na Twoją stronę.

Agencja inbound marketingu szczegółowo przyjrzy się typom klientów, których chcesz przyciągnąć do swojej witryny oraz problemom, które chcą rozwiązać. Następnie określi rodzaj treści, których potrzebujesz oraz słowa i frazy, które z dużym prawdopodobieństwem są wpisywane przez potencjalnych klientów do wyszukiwarki. Następnie stworzy plan tworzenia treści w systematyczny i regularny sposób.

Na krótką metę mogą zasugerować płatną reklamę w Google AdWords lub mediach społecznościowych do generowania ruchu, zanim treści zaczną być widoczne.

Pobierz bezpłatny e-book „Skuteczny Content Marketing”

Zapisz się do newslettera dla marketerów i odbierz bezpłatnego e-booka. To praktyczne porady, dzięki którym przyciągniesz i zaangażujesz klientów dzięki content marketingowi.

Dołączając do naszej społeczności, będziesz otrzymywał wyłącznie wiadomości związane ze skutecznym marketingiem.

eBook-Content-Marketing-MK-Digital

  Nie Jesteś Pewien, Co Twoja Agencja SEO Właściwie Dla Ciebie Robi

  To jest coś, o czym słyszymy zbyt często. Wiele firm dodaje do swojej nazwy „SEO”, a później z kilku powodów cały proces się bardzo rozmywa. Czasami firma się zamyka lub zmienia kierunek działania i przestaje działać proaktywnie dla swoich klientów. Kolejnym punktem jest brak współpracy z klientem oraz działanie w próżni. Efektem jest zawsze spadek w rankingach i poczucie niezadowolenia.

  Prawda jest taka, że optymalizacja SEO na stronie (meta tagi, nagłówki itp.) jest ważna, ale to tylko niewielka część układanki. Mimo że jej prawidłowe wykonanie jest ważne, to nie wystarczy. Niestety, nie ma taniego i łatwego sposobu na przeprowadzenie procesu SEO Twojej strony i musisz się z tym zmierzyć.

  Jeżeli znalezienie się w Google jest ważne dla Twojej firmy, musisz zainwestować proporcjonalną kwotę do osiągnięcia tego celu. To prosta ekonomia – jeśli zapłacisz bardzo niewielką miesięczną kwotę dla agencji, otrzymasz od nich bardzo małą ilość pracy! Jaka jest długoterminowa wartość każdego nowego klienta dla Twojej firmy? Jeśli odpowiedź brzmi więcej niż kilka złotych miesięcznie, wiesz, co musisz zrobić.

  pomoc agencji inbound marketingu

  Sądzisz, Że Twój Marketing Nie Działa

  Obecnie nie ma żadnego usprawiedliwienia dla niepewności. Jest mnóstwo narzędzi do mierzenia wszystkiego, czego tylko zechcesz. Pierwszym krokiem jest więc przyjrzenie się wszystkim podejmowanym działaniom i analiza ich pod kątem efektywności. Zacznij od tych najdroższych, ponieważ może się zdarzyć, że będziesz mógł przekierować ten budżet tam, gdzie osiągasz lepsze wyniki.

  Z rozproszonymi mediami, niezliczonymi kanałami telewizyjnymi, blokadami reklam w Internecie, telewizją na żądanie, YouTube, radiem internetowym i nie tylko, tradycyjny budżet reklamowy może tego nie udźwignąć. Konieczne jest więc inne podejście.

  Kolejną kwestią jest to, że musisz przede wszystkim sam sobie odpowiedzieć na pytanie, jakie były cele marketingowe dla Twojego biznesu. Jeżeli zależy Ci na zbudowaniu świadomości marki, nie dziw się, że telefony nie dzwonią.

  Jeżeli nadal uważasz, że Twój marketing nie działa, czas na nowy początek z jasnymi celami i kompleksową strategią marketingową, która pomoże w osiągnięciu wyników, które są dla Ciebie ważne.

  Twoje Strona Nie Generuje Zapytań

  Nie jesteś sam. Odpowiedź może jednak nie być taka, jakiej się spodziewasz. Agencja inbound marketingu przeanalizuje dokładnie statystyki odwiedzających Twoją witrynę oraz sprawdzi szczegółowo liczbę zapytań generowanych przez stronę. Może się jednak okazać, że Twoja strona nie przyciąga żadnych użytkowników, lub strony, które są odwiedzane, nie robią dostatecznie dobrej roboty, żeby zaangażować potencjalnych klientów i nakłonić ich do kontaktu z Tobą.

  Być może wyskakujesz od razu z komunikatem „kup teraz”, gdy użytkownicy szukają jedynie treści edukacyjnych. Z drugiej strony możesz również nie dawać łatwego sposobu na skontaktowania się z Tobą, gdy już są na to gotowi.

  Zrozumienie podróży kupujących i rodzajów informacji, których potrzebują na każdym kroku, pomoże zapewnić konwersję większej liczby użytkowników.

  Wiesz, Że Powinieneś Blogować, Ale…

  Tu nie ma innego rozwiązania – po prostu to zrób. Gdy już zaczniesz i wyrobisz w sobie nawyk, prawdopodobnie nawet to polubisz. Zrozumienie ogromnych korzyści płynących z blogowania może również pomóc. Posty na blogu tworzą przydatne, edukacyjne treści, które możesz publikować w mediach społecznościowych i mogą być udostępnione przez inne osoby. To również świetna okazja na dodawanie do Twojej strony świeżych treści,
  które pomagają Twoim potencjalnym klientom rozwiązać ich problemy.

  Agencja inbound marketingu może pomóc w planowaniu i umieszczaniu treści oraz stworzyć kalendarz treści, aby wszyscy wiedzieli, kto i kiedy pisze. To wspaniale, jeśli Ty i Twoi współpracownicy jesteście w stanie stworzyć wystarczającą liczbę postów na blogu. Jeżeli jednak nie jesteś gotowy na takie zobowiązanie, wówczas Twoja agencja będzie miała ludzi, którzy napiszą je dla Ciebie. Jeżeli lubisz pisać, ale nie jesteś pewien swoich umiejętności, chętnie sprawdzą i zredagują treści dla Ciebie.

  Agencje marketingu przychodzącego mogą odciążyć Ciebie i Twój zespół poprzez przygotowanie strategii i pracę nad Twoimi priorytetami w zorganizowanej formie. Dzięki temu możesz otrzymać najlepsze możliwe wyniki w ramach Twojego budżetu.

  Porozmawiaj z Nami

  Jesteśmy agencją inbound marketingu i chcielibyśmy z Tobą porozmawiać!

  Zarezerwuj bezpłatną, nieformalną konsultację marketingową, aby dowiedzieć się, czy marketing przychodzący może pomóc w rozwoju Twojego biznesu.