dlaczego inbound marketing działa

W Polsce jest wiele firm, które wdrożyły inbound marketing do swojej strategii. Mimo tego myślę, że nadal jest dużo sceptycyzmu wokół tego tematu i wcale się nie dziwię. A Ty wolisz doraźne, krótkoterminowe akcje czy długofalowe działanie?

Rozpoczęcie generowania wysokiej jakości leadów przez Internet wymaga dużego wysiłku i świeżego podejścia do procesu pozyskiwania nowych klientów. Prawdą jest również, że inbound marketing nie jest szybkim rozwiązaniem, które uzupełni wysychające źródełko leadów. Marketing przychodzący wymaga czasu.

Jeżeli jednak poświęcisz go odpowiednio dużo, przygotujesz i wprowadzisz solidną strategię, inbound marketing Cię nie zawiedzie. Dla wielu osób to nadal „nowość”, ale w rezultacie przekazywanie czegoś wartościowego Twoim klientom daje Ci w zamian nowe okazje biznesowe oraz solidny zwrot z inwestycji.

Inbound To Maraton, Nie Sprint

Nie muszę Ci mówić, że zdobywanie nowych klientów nie jest łatwe. Każdego roku firmy wydają miliardy złotych na reklamy, materiały promocyjne, udział w targach oraz inne formy promocji. Wszystko po to, żeby pozyskać nowych klientów.

Strategia marketingu przychodzącego tak naprawdę służy ludziom, którzy chcą rozwiązać jakiś problem. Przypomnij sobie swoją ostatnią rozmowę z telemarketerem, który kilkukrotnie dzwonił, żeby namówić Cię na nową umowę na telefon, lub chce, żebyś zmienił dostawcę prądu. Te firmy inwestują duże pieniądze i przeszkadzają ludziom, którzy nie mają problemu lub nawet jeśli go mają, nie jest dla nich istotny.

Teraz pomyśl o sytuacji, gdy ta sama firma dodaje kilka naprawdę przydatnych i wartościowych informacji na swojej stronie internetowej. Optymalizuje treści na osoby, które aktywnie szukają sposobów oszczędzania pieniędzy, chcą obniżyć wydatki lub wydawać mniej pieniędzy miesięcznie. Wezwanie do akcji może być równie proste – darmowa analiza rachunku telefonicznego lub elektrycznego.

W rezultacie te firmy skończyłyby z listą osób faktycznie zainteresowanych zmianą operatora, do których wystarczy tylko oddzwonić. Te osoby faktycznie mają problem, aktywnie szukają rozwiązania, które jest dla nich ważne.

Które podejście brzmi dla Ciebie rozsądniej?

Pobierz bezpłatny e-book „Skuteczny Content Marketing”

Zapisz się do newslettera dla marketerów i odbierz bezpłatnego e-booka. To praktyczne porady, dzięki którym przyciągniesz i zaangażujesz klientów dzięki content marketingowi.

Dołączając do naszej społeczności, będziesz otrzymywał wyłącznie wiadomości związane ze skutecznym marketingiem.

eBook-Content-Marketing-MK-Digital

  Marketing, Który Rozwiązuje Problemy

  W MK Digital Journey uczymy naszych klientów korzystać z inbound marketingu, pomagając się im dowiedzieć, kim są ich klienci i jakie mają problemy. Jeżeli na przykład nasz klient jest księgowym i chce oferować klientom swoje usługi. Pomagamy zrozumieć, dlaczego firmy szukają outsourcingu obsługi księgowej i jakich treści szukają.

  Nie próbujemy dowiedzieć się, jak przeszkodzić potencjalnym klientom za pomocą reklam w czasopismach i telewizji. Zanim tradycyjni marketerzy skoczą mi do gardła, od razu powiem, z takie podejście nadal działa. Po prostu sugeruję, że te rozwiązania nie są już tak skuteczne, jak kiedyś i dni takiego podejścia są policzone.

  Skup Się Na Inbound i Zobacz, że Działa

  Przejście na strategię marketingu przychodzącego wymaga odwagi. My doszliśmy do wniosku, że musimy do zrobić, żeby pomóc innym w ich pracy. Dla nas do ogromny sukces.

  Zarówno nasze treści, jak i treści, które przygotowujemy dla naszych klientów, można znaleźć w Google. Ludzie to lubią i widzimy, że potencjalni klienci również z nich korzystają.

  Wiele osób udostępnia treści, a to z kolei jeszcze bardziej zwiększa ich zasięg. Systematycznie budujemy ekonomiczne mury wokół biznesów, które z nami współpracują. Musisz jednak pamiętać, że inbound marketing nie jest sposobem na szybkie rozwiązanie problemów z pozyskaniem nowych klientów. Potrzeba czasu, żeby zobaczyć wyniki. Często jest to od sześciu do dziewięciu miesięcy – ale jeżeli będziesz cierpliwy, wyniki przyjdą.

  Jesteś Kilka Miesięcy od Sukcesu

  Jeżeli myślisz o inbound marketingu pamiętaj, że im dłużej zwlekasz, tym dłużej pozostaniesz „o kilka miesięcy” od sukcesu. To jest właśnie te kilka miesięcy od
  podzielenia się z Google treściami, których ludzie szukają. To również kilka miesięcy do czasu, gdy użytkownicy sami zaczną dzielić się Twoimi treściami i te zaczną napędzać się same.

  To kilka miesięcy, zanim użytkownicy zaczną zauważać Twoją stronę internetową i w swojej cyfrowej podróży wejdą na ścieżkę, żeby stać się Twoimi potencjalnymi i faktycznymi klientami.

  Dlaczego Inbound Marketing Działa?

  Ponieważ warto dostarczać informacji wtedy, gdy ludzie ich szukają.